Wakacje Mocarzy

Nasi Mocarze mają jedno, największe marzenie – powstanie Domu Mocarzy, gdzie będą mogli mieszkać po zakończeniu nauki w ośrodku w Mocarzewie. Jednak, nie samym betonem Mocarz żyje, choć w tym roku nasi Mocarze nas zaskoczyli – pieniądze zebrane podczas jasełek przeznaczyli na budowę Domu (ponad 3000 zł). A zawsze przeznaczali te środki na swoją wycieczkę. 

Wakacyjne wyzwanie

I teraz mamy wyzwanie, ponieważ nie wyobrażamy sobie, że nasi Mocarze spędzą całe wakacje w Mocarzewie. Nie wszyscy mają rodziny, dlatego nie mogą na wakacje do nich wrócić.

Dlatego chcemy naszym Mocarzom, którzy cały rok spędzają w Mocarzewie zrobić niespodziankę i zabrać ich nad morze. 

Tak, to morze, nad którym nigdy nie byli. Nie znają uczucia brnięcia w sypkim piasku po kostki, zapachu morza i smaku słonej morskiej wody, nie znają siły fali podmywającej mokre stopy. Nie wspominając już o tym, że dobroczynny wpływ jodu znacząco obniży ilość kaszlących i pociągających nosem Mocarzy. 

Wyjazd dla 24 osób (20 Mocarzy + 4 opiekunów) na to koszt około 25.000 zł. Mamy miejsce, które spełnia konieczne warunki – blisko plaży, duże pokoje, jadalnia. 

Nie mamy jednego – pieniędzy. Te, które otrzymaliśmy dotychczas od Darczyńców są przeznaczone na Dom Mocarzy. I niebawem będziemy je wykorzystywać na prace budowlane w pierwszym etapie akcji. 

Dlatego ośmielamy się poprosić Ciebie o pomoc i wpłatę na wakacje dla naszych Mocarzy. Zbiórka jest prowadzona przez nasz Ośrodek Wychowawczy, ponieważ to on będzie organizatorem wyjazdu (dlatego numer konta jest inny, niż konto zbiórkowe). 

Mamy już

Dane do przelewu: 

Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego
im. Matki Celiny Borzęckiej
Mocarzewo 13
09-540 Sanniki

Numer konta:

94 9042 1026 0710 0127 2000 0010

Tytułem: Darowizna – Wakacje Mocarzy