Warto wspomóc dzieło sióstr zmartwychwstanek z Mocarzewa, bo emanuje z niego prawdziwa, wielka miłość – dzieli się refleksją ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, który w towarzystwie Jörga Bastena z niemieckiej organizacji Renovabis, wspierającej katolików w Europie Środkowej i Wschodniej, odwiedził siostry, aby zobaczyć jak postępują prace przy budowie domu. – Dla podopiecznych sióstr i dla rodziców tych młodych ludzi ukończenie tej budowy, a następnie wyposażenie i uruchomienie domu, oznacza bezpieczną przyszłość. Każdy, kto zna codzienność tych rodzin wie, jakie to dla nich ważne – dodaje.

– Witając się z podopiecznymi sióstr odniosłem wrażenie, że są szczęśliwi. Myślę, że warto wspierać dzieło dobrze służące tym, którym życie postawiło poprzeczkę wyżej niż innym – wtóruje mu Jörg Basten.

W Domu Mocarzy ma zamieszkać 80 osób – tylu podopiecznych mają dziś siostry z Mocarzewa w swoich placówkach dla dzieci i młodzieży. Aby wesprzeć budowę, Caritas Polska uruchamia zbiórkę sms-ową. SMS-y o treści MOCARZE można wysyłać na numer 72 052.

Wszystkie szczegóły na stronie Caritas