To pragnienie spełniło się Natalce i Patrykowi w dniu I Komunii Świętej🕊️Każda I Komunia jest u nas w Mocarzewie bardzo ważnym wydarzeniem, a ta z pewnością była wyjątkowa. M.in. dlatego, że Patryk dał radę zwyciężyć nad swoim codziennym roztargnieniem, a Natalka dała radę przyjąć Hostię♥️ Ten dzień z pewnością zapamiętamy na długo. Patryk w nowym garniturze, z nową fryzurą i Natka w sukni zaprojektowanej i uszytej w prezencie od salonu Gala Suknie Ślubne oraz fryzurze wyczarowanej przez p. Anetkę, wyglądali co najmniej odświętnie😇 Wszystkie dzieciaki i rodziny dzieci zgromadziły się przy figurze Maryi, aby w uroczystej procesji wprowadzić Natkę
i Patryka do Kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek. Prowadził ks. Biskup Wojciech Osial, który wcześniej udzielił Sakramentu Pojednania, a potem celebrował Mszę Świętą i udzielił Sakramentu I Komunii Świętej naszym wyjątkowym Mocarzom 😇 Podczas tej doniosłej uroczystości popłynęła nie jedna łza wzruszenia wielu mocarzewskim mamusiom i tatusiom, którzy szczególnie ukochali Natusię i Patrysia. „Nasze kochane dzieciaczki wszyscy życzymy Wam aby codziennie Wasze serduszka otwierały się na dary i mądrość Boga. Kiedy przyjmiecie Go do siebie z ufnością i wiarą On poprowadzi Was łagodnie przez życie.”
Po uroczystości w Kaplicy przyszedł czas na świętowanie. Zaczęło się od prezentów. Na naszych „komunistów” spadł grad słodyczy, aniołków i różnych upominków. Jak na I Komunię przystało wśród prezentów były ROWERY 🚲 Patryk swój otrzymał od ukochanej p. Marioli i wychowawców z grupy. Natalce wyjątkowy rower przekazał osobiście p. Piotr Adamek, który jest człowiekiem o wielkim sercu, otwartym na potrzeby naszych Mocarzy już od dawna. Rower wyjątkowy, bo cargo – z koszem, z którego Natalka może oglądać świat z perspektywy dwóch kół, napędzany elektrycznie, do którego Natalka może zaprosić gości. Radość ogromna a uśmiech nie schodził z twarzy obdarowanych Mocarzy. Dalszy ciąg świętowania to uczta dla ciała. Patryk pojechał z rodzicami do domu świętować w gronie rodziny. Natalka świętowała ze swoją mocarzewską i dolnośląską rodziną. Przepięknie udekorowana jadalnia była świadkiem wyjątkowego spotkania. Te chwile pozostaną w naszych sercach na zawsze.
Dziękujemy♥️